Taisyklinga mergaitės laikysena ir geras regėjimas

Taisyklinga laikysena – geras regėjimas?

Remiantis statistikos duomenimis, daugiau nei 30 procentų vaikų turi problemų su regėjimu. Įdomus faktas yra tai, kad apie 80 procentų iš jų taip pat turi ir laikysenos problemų. Pabandykime išsiaiškinti, koks ryšys tarp stuburo problemų ir akių ligų. Ar taisyklinga laikysena ir geras regėjimas gali būti susiję? 

Stuburo viduje, kaklo ir krūtinės srityse, išsidėstytos kraujagyslės, kurios maitina galvos smegenis ir tiekia joms deguonį. Kai stuburas kreivas, slanksteliai pasislinkę, kraujo patekimas į smegenis sutrinka. To pasėkoje atsiranda deguonies trūkumas, sutrinka smegenų veikla.

Kaip žinoma, regėjimo sistemą sudaro ne tik akys, bet ir galvoje esančios smegenų dalys, atsakingos už regą, kurių dėka mes galime matyti tūrinius vaizdus. Tokiu būdu, sutrikus galvos smegenų maitinimui dėl blogos laikysenos, kenčia ir atsakingos už regą smegenų dalys. Taigi, taisyklinga laikysena atlieka ypatingai svarbų vaidmenį regėjimo sistemai. 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

Laikysena ir rega

Šiuolaikinių moksleivių gyvenimas yra neaktyvus: mokykloje praleidžiama 6-8 valandas, po to dar namuose „ilsisi“ priešais televizorių arba žaidžia kompiuterinius žaidimus. Jie mažai juda, praktiškai nesportuoja. Visa tai sąlygoja tą faktą, kad netinkama laikysena diagnozuojama kas antram mokyklinukui. Slankstelių pasislinkimas vyksta kaklo ir krūtinės srityse, todėl sutrinka galvos smegenų kraujotaka, ir kaip pasekmė, atsiranda problemos su rega. Tai patvirtinta įvairių šalių moksliniais tyrimais.

Ką daryti, jei vaiko laikysena netaisyklinga ir blogėja regėjimas?

Svarbiausiai – neatidėlioti gydymo ir kaip galima greičiau kreiptis pas specialistus. Šiuolaikinė vaikų oftalmologija aprūpinta technologijomis, kurios leidžia operatyviai ir komfortiškai išspręsti blogo regėjimo problemas. Specializuotų klinikų gydytojai gali ne tik aktyvuoti akių struktūrų darbą, bet ir išspręsti problemas su stuburu. Nors žmogus ir mato akimis, tačiau daugelis procesų, darančių įtaką regėjimui, vyksta galvos smegenyse. Todėl be smegenų kraujotakos pagerinimo, gydymas bus mažiau efektyvus, o taisyklinga laikysena gali pagerinti rezultatus.

Tėvai turėtų nepamiršti, kad mūsų organizme viskas susiję, taip pat akys ir laikysena. Neteisinga galvos padėtis, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai – nesprendžiant šių problemų gali išsivystyti trumparegystė.

Nedelskite. Juk kuo anksčiau išspręsite problemas su regėjimu, tuo daugiau šansų pasiekti tikrai gerų rezultatų. Vaiko regos sistema labai lanksti. Ją lengviau paveikti, ji labiau imli nei suaugusiųjų. Vis tiktai, su laiku situacija kinta.

Nepraleiskite tinkamo momento.

Profilaktikos priemonių metodai, esant regos ir laikysenos problemoms

  • Parinkite vaikui darbo stalą atsižvelgdami į jo ūgį.
  • Geriau, jei kėdė bus sus ortopedine atkalte, kad užsiėmimų metu stuburas būtų tinkamoje padėtyje.
  • Kompiuterio ekranas turėtų būti ne mažiau kaip 40 cm. atstumu nuo akių.
  • Kompiuterinius žaidimus vaikas gali žaisti ribotą laiką, pradinukai – ne daugiau kaip 30 min. per dieną.
  • Šviesa turi kristi ant darbinio stalo iš kairės pusės.
  • Užrašykite vaiką į sporto arba šokių užsiėmimus – ten jis galės sutvirtinti savo raumenų – kaulų struktūrą.
  • Pasirūpinkite subalansuota vaiko mityba, praturtinta vitaminais ir mineralais.
  • Nepamirškite profilaktiškai lankytis pas specialistus ir tikrintis regėjimą bent kartą per du metus, o pastebėjus pokyčius pagal oftalmologų rekomendacijas.
  • Taip pat atkreipkite dėmesį į vaiko kuprinės svorį. Daugiau galite paskaityti čia.

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Spalvų juslės tyrimas

Binokulinis tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *