Spalvų juslės tyrimas

Daltonizmo testas padeda nustatyti, ar turite spalvų regėjimo problemų. Jei šių testų atlikti nepavyksta, turite spalvų regėjimo trūkumą arba daltoniškumą.

Daltonizmo testai gali padėti nustatyti vaikų spalvų regėjimo problemas. Spalvų juslės tyrimas taip pat padeda nustatyti spalvų aklumą specialistams, kurie turi turėti nepriekaištingą spalvų regėjimą.

Yra dviejų tipų daltonizmo testai:

  • Atrankos testai, nustatantys spalvų matymo sutrikimų buvimą.
  • Išsamesni testai, nustatantys spalvų regėjimo sutrikimus ir įvertinantys jų sunkumą.

Sekite mus socialiniuose tinkluose

Kas yra daltonizmas?

Daltonizmas arba spalvų aklumas yra liga, dėl kurios pablogėja spalvų suvokimas. Ši situacija paaiškinama tuo, kad nėra vieno iš trijų pigmentų (raudonos, žalios arba mėlynos), o derinant išryškėja esama spalvų ir atspalvių įvairovė.

Daltonizmo priežastys

Daugeliu atvejų daltonizmas yra įgimtas. Tai sukelia genetiniai anomalijos, turinčios įtakos akies gebėjimui suvokti spalvas ir atspalvius. Tačiau dažnai diagnozuojamas įgytas daltonizmas. Ją išprovokuoja akių traumos ar ligos, pažeidžiančios regos nervą. Daltonizmas gali išsivystyti ir dėl su amžiumi susijusių pokyčių.

Daltonizmo rūšys

Žmonės, kurie teisingai suvokia spalvas ir atspalvius, vadinami trichromatais, o tie, kurie neskiria vienos iš trijų pagrindinių spalvų, vadinami dichromatais.

Dichromatija skirstoma į 3 tipus:

  • Protanopija – žmogus nesugeba atskirti geltonai žalios ir violetinės-mėlynos atspalvių. Patologija būdinga 8% vyrų ir 0,5% moterų.
  • Deuteranopija – imunitetas žaliai spalvai ir jos atspalviams. Aptinkama 1% žmonių.
  • Tritanopia – sumažintas jautrumas mėlynai geltoniems ir raudonai violetiniams atspalviams. Labai retas.

Kita reta diagnozė – monochromatiškumas, kai žmogus suvokia tik vieną iš trijų spalvų.

Achromazija stebima dar rečiau – žmogus pasaulį mato nespalvotai.

Kaip diagnozuojamas daltonizmas?

Testas, kuriame naudojamas RGB formatas (raudona, žalia, mėlyna), kuris verčiamas kaip „raudona, žalia, mėlyna“, padės nustatyti daltoniškumą.

Kam reikalingas daltonizmo testas?

Kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime turėtų pasitikrinti dėl daltonizmo. Tai ypač pasakytina apie tuos, kurių darbas priklauso nuo spalvų suvokimo kokybės.

Tam tikri technikai ir gamybos specialistai turi puikiai suvokti spalvas. Tai ypač svarbu tiems, kurie ketina atsiduoti profesijai, kuriai reikalingas tobulas spalvų matymas. Tai:

  • grafikos dizaineriai
  • rinkodaros darbuotojai
  • dizaineriai
  • elektrikai

Nors šios būklės negalima gydyti, žmonės, turintys spalvų regėjimo sutrikimų, gali gyventi visavertį gyvenimą. Spalvas geriau atpažinti padeda akiniai su specialiais tamsintais lęšiais.

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Binokulinis tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Sausos akys ir mityba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *