akiniai ar lęšiai

Kontaktiniai lęšiai ar akiniai. Ką pasirinkti?

Remiantis statistika, maždaug pusė pasaulio gyventojų turi tam tikrų regėjimo problemų. Anksčiau jie buvo koreguojami tik akinių pagalba. Tačiau jau keletą dešimtmečių žmonės vis labiau teikia pirmenybę minkštiems kontaktiniams lęšiams (MKL). Jie pradėti vartoti masiškai ir taip išgelbėjo daugybę vyrų ir moterų nuo gėdos, nepatogumų ir kompleksų, kuriuos nuo vaikystės diegė „akiniuočiams“? Negalima kategoriškai teigti, kad kontaktiniai lęšiai visiškai pakeitė akinius ar kad lęšiai yra geresni už akinius. Iš tiesų, šiandien paklausūs yra abu produktai. Įvertinkime kokie yra šių dviejų produktų pranašumai.

Akiniai, kuo jie geri Akiniai yra lengviausias būdas pagerinti regėjimą. Akiniai išrasti XIII a. Italijoje. Tada pirmą kartą buvo panaudoti didinamieji stiklai vaizdo didinimui. Nuo tada praėjo daug laiko, tobulėjo gamybos technologijos, ir šiandien ploniausi akinių lęšiai gali ištaisyti net blogiausią regėjimą. O optikoje yra galimybė pasirinkti rėmelį, su kuriuo korekciniai akiniai taps madingu aksesuaru.

Akinių pranašumai: Ilgas tarnavimo laikas. Paprasta naudoti (užtenka kelių sekundžių, kad uždėtum ir nuimtum akinius). Lengva prižiūrėti, tam užtenka akinių valymo skysčio ir servetėlės ir dėklo. Galimybė atlikti bet kokį makiažą, taip pat paslėpti veido trūkumus ir suteikti daugiau žavesio išvaizdai. Akiniai, be daugybės privalumų, turi ir kelis trūkumus kurie apsunkina jų naudojimą.

Akinių trūkumai: Akiniai apsunkina užsiėmimą sportu, ypač tokiu kaip šokiai, plaukimas, kopimas į kalnus, boksas ir kita panaši aktyvi veikla. Atėjus vasarai tampa sudėtinga derinti saulės akinius ir korekcinius akinius. Bet tam yra naujos technologijos.

Kontaktiniai lęšiai, kuo jie geri? Pirmieji kontaktiniai lęšiai buvo kieti. Bet 1960 m. įvyko proveržis optikoje – pasaulis sužinojo apie pirmuosius minkštuosius kontaktinius lęšius. Laikui bėgant, technologijos ir medžiagos tobulėjo, buvo sukurti nauji kontaktinių lęšių tipai. Ir šiandien mes galime pasirinkti tinkamus lęšius iš daugybės pirmaujančių gamintojų produktų.

Kontaktinių lęšių pranašumai: Neriboja matymo lauko, todėl dažniausiai matysite ryškiai ir aiškiai. Jie nematomi akyse ir nekeičia žmogaus išvaizdos. Su lęšiais patogu sportuoti, šokti ir užsiimti aktyvia veikla. Jie užima mažai vietos lagaminuose, todėl juos galima lengvai pasiimti su savimi į komandiruotes ir keliones. Kontaktiniai lęšiai yra spalvoti, tai reiškia, kad jie gali pakeisti ar paryškinti jūsų akių spalvą. Priklausomai nuo nešiojimo būdo, lęšius galima nešioti neišimant iki 1 mėnesio. Išvardinti lęšių pranašumai daro lęšius labai pageidaujamais ir populiariais tarp žmonių, kurių regėjimas susilpnėjęs. Lęšiai supaprastina ir pagerina daugelio vyrų ir moterų gyvenimą visame pasaulyje.

Kontaktinių lęšių trūkumai: Skirtingai nuo akinių, kurie perkami kas kelerius metus, lęšius reikia pirkti reguliariai. Jų negalima dėvėti peršalus ar sergant alerginėmis ligomis. Naudojant neatsargiai, kontaktinis lęšis gali suplyšti, todėl jis gali būti išmestas anksčiau laiko. Netinkama kontaktinio lęšio priežiūra ir jų nešiojimo/pakeitimo režimo pažeidimas gali sukelti nemalonias pasekmes – alergines reakcijas, infekcijas, ragenos opas ir kt. Naujokams sunku įsidėti ir išsiimti lęšius. Tai užtrunka ilgiau nei naudoti akiniais.

Taigi, kas yra geriau? Kiekvienu atveju pasirenkama individualiai. Ir niekas negali kategoriškai pasisakyti už ar prieš vieną iš šių regėjimo korekcijos rūšių. Nes jos abi yra geros ir abi turi savo trūkumų. Kodėl verta rinktis tik akinius ar lęšius, jei jų nešiojimą galima sėkmingai pakeisti? Kaip pagrindinę regėjimo koregavimo priemonę rinkitės tą, kuri jums yra patogesnė. O antrąją naudokite kaip atsarginę. Norėdami apsispręsti, įsiklausykite į savo poreikius ir pasitarkite su oftalmologu ar optometrininku.

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Spalvų juslės tyrimas

Binokulinis tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *