Binokulinis tyrimas

Binokulinis matymas yra galimybė matyti dviem akimis vienu metu. Tai įmanoma dėl to, kad smegenys sujungia vaizdus iš kiekvieno regėjimo organo į vieną visumą. Dėl to objektus galime suvokti kaip tūrinius, įvertinti jų vietą erdvėje. Monokuliarinis matymas – tai reiškinys, kai žmogus mato tik vienu regėjimo organu, o funkcionavimas, būtent abiejų akių vaizdo perdavimas, yra normalus. Kartais, turint monokuliarinį matymą, žmogus gali matyti abiem akimis, tačiau vaizdas nesusilieja, o vaizdas yra suvokiamas kiekviena akimi atskirai. Tai gali būti dėl greitai besivystančio žvairumo.

Sekite mus socialiniuose tinkluose

Kodėl sutrinka binokulinis regėjimas?

Norint išsiaiškinti priežastis, reikėtų kreiptis pagalbos į kvalifikuotą oftalmologą, kuris atliks išsamią diagnostiką, leidžiančią gauti tikslius rezultatus.

Defektas gali išsivystyti tiek dėl akies obuolio poslinkio, tiek dėl įvairių navikų atsiradimo, akių raumenų sistemos ar regos nervų disfunkcijos. Jei problema nebus laiku aptikta ir nesiimta veiksmų jai pašalinti, padėtis palaipsniui blogės. Tai gali būti visiško ar dalinio regėjimo praradimo priežastis.

Kai kuriais atvejais taip sunku nustatyti pagrindinę priežastį, kad net patyręs specialistas negali iš karto diagnozuoti ir paskirti tinkamo gydymo. Prieš pradėdami gydymą, turite atidžiai išanalizuoti savo individualias savybes.

Tikėtinos pažeidimo priežastys

Binokulinis regėjimas gali sutrikti dėl daugelio veiksnių. Regėjimo sutrikimo priežastis sąlygiškai galima suskirstyti į 3 kategorijas:

  • akių raumenų sistemos koordinavimo pažeidimas;
  • neteisingas vaizdo sinchronizavimas;
  • abiejų patologijų derinys.

Dažniausia priežastis – akių raumenų disfunkcija, dėl ko akis pasislenka į nenatūralią padėtį. Be to, prieš tai gali pasireikšti įvairios oftalmologinės ligos.

Yra reiškinys, vadinamas aniseikonija, kai tinklainėje esančių objektų dydžiai skiriasi vienas nuo kito. Taip yra dėl didelio refrakcijos skirtumo akyse, kai viena akimi suvokiamas objekto vaizdas nesusilieja į vieną visumą su kita.

Dažnai būna situacijų, kai susilpnėja skirtingas raumenų skaičius, dėl kurio akies obuolys pasislenka. Dėl to vienas regėjimo organas išlieka teisingoje padėtyje, o antrasis juda link smilkinio, nosies tiltelio ir nosies. Dėl to išsivysto žvairumas.

Norint sėkmingai gydyti, būtina nustatyti pagrindinę priežastį. Binokulinis regėjimas dažnai sutrinka dėl regėjimo sutrikimų, neurologinių ligų. Smegenų kamieno pažeidimai, infekcijos, uždegiminiai procesai – kiekvienai situacijai reikalinga kvalifikuota specialisto analizė, kuri atliks kompetentingą diagnostiką ir paskirs teisingą gydymo taktiką.

Binokuliarumo vertinimo metodai

Yra keli binokulinio įvertinimo metodai: „Skylė delne“. Metodo esmė ta, kad padaromas vamzdelis (gali būti pagamintas iš bet kokių turimų medžiagų) ir pritvirtinamas prie vienos akies. Per jį žmogus žiūri į tolį, o tada uždengia jį delnu iš neužmerktos akies pusės. Esant normaliam regėjimui, persidengiantis paveikslas sukuria „skylės“ efektą delno viduryje. Vaizdas, kuris iš tikrųjų matomas per vamzdelį, turėtų būti matomas per jį. Kalf metodas. Technikai atlikti paimami 2 ilgi objektai, pavyzdžiui, 2 tušinukai. Vieną, vertikalioje padėtyje, laiko specialistas. Tiriamasis turi laikyti rašiklį horizontaliai ištiesęs ranką ir bandyti antgaliu paliesti antrojo rašiklio galiuką. Jei nėra binokulinio matymo problemų, šis veiksmas yra paprastas. Priešingu atveju žmogus negalės pataikyti į taikinį. Skaitymas. 5-10 cm atstumu nuo teksto dedamas pieštukas, kuris uždengia kai kurias raides. Tiriamasis turi skaityti (kol gydytojas stebi jo galvos judesius). Jei su regėjimu viskas tvarkoje, skaityti nesukant galvos nebus sunku, nes pieštuku uždengtas tekstas bus matomas kita akimi. Jei nėra binukulinio matymo, žmogus pradės sukinėti galvą. Tikslesnę diagnozę galima nustatyti naudojant keturių taškų spalvų testą. Jis pagrįstas abiejų akių matymo laukų atskyrimo principu, kurį atlieka spalvų filtrai. Naudojami du žali, raudoni ir balti objektai. Tada pacientas užsideda akinius su raudonais ir žaliais lęšiais. Jei regėjimas yra binokulinis, matomi raudoni ir žali objektai o balta spalva atrodys raudonai žalia, nes ją suvokia abi akys. Kai dominuoja viena akis, baltas objektas bus susijęs su stiklo spalva priešais dominuojančią akį. Esant monokuliariniam matymui, priklausomai nuo to, kuri akis dalyvauja procese, bus matomi tik tie objektai, kurių spalva atitinka šios akies filtrą ir baltą tokios pat spalvos objektą. Binokulinio regėjimo sutrikimai, nepaisant jų atsiradimo priežasčių, dažniausiai koreguojami prizminiais lęšiais arba chirurginiu gydymu.

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Spalvų juslės tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Sausos akys ir mityba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *