Binokulinis tyrimas
Sekite mus socialiniuose tinkluose
Kodėl sutrinka binokulinis regėjimas?
Norint išsiaiškinti priežastis, reikėtų kreiptis pagalbos į kvalifikuotą oftalmologą, kuris atliks išsamią diagnostiką, leidžiančią gauti tikslius rezultatus.
Defektas gali išsivystyti tiek dėl akies obuolio poslinkio, tiek dėl įvairių navikų atsiradimo, akių raumenų sistemos ar regos nervų disfunkcijos. Jei problema nebus laiku aptikta ir nesiimta veiksmų jai pašalinti, padėtis palaipsniui blogės. Tai gali būti visiško ar dalinio regėjimo praradimo priežastis.
Kai kuriais atvejais taip sunku nustatyti pagrindinę priežastį, kad net patyręs specialistas negali iš karto diagnozuoti ir paskirti tinkamo gydymo. Prieš pradėdami gydymą, turite atidžiai išanalizuoti savo individualias savybes.
Tikėtinos pažeidimo priežastys
Binokulinis regėjimas gali sutrikti dėl daugelio veiksnių. Regėjimo sutrikimo priežastis sąlygiškai galima suskirstyti į 3 kategorijas:
- akių raumenų sistemos koordinavimo pažeidimas;
- neteisingas vaizdo sinchronizavimas;
- abiejų patologijų derinys.
Dažniausia priežastis – akių raumenų disfunkcija, dėl ko akis pasislenka į nenatūralią padėtį. Be to, prieš tai gali pasireikšti įvairios oftalmologinės ligos.
Yra reiškinys, vadinamas aniseikonija, kai tinklainėje esančių objektų dydžiai skiriasi vienas nuo kito. Taip yra dėl didelio refrakcijos skirtumo akyse, kai viena akimi suvokiamas objekto vaizdas nesusilieja į vieną visumą su kita.
Dažnai būna situacijų, kai susilpnėja skirtingas raumenų skaičius, dėl kurio akies obuolys pasislenka. Dėl to vienas regėjimo organas išlieka teisingoje padėtyje, o antrasis juda link smilkinio, nosies tiltelio ir nosies. Dėl to išsivysto žvairumas.
Norint sėkmingai gydyti, būtina nustatyti pagrindinę priežastį. Binokulinis regėjimas dažnai sutrinka dėl regėjimo sutrikimų, neurologinių ligų. Smegenų kamieno pažeidimai, infekcijos, uždegiminiai procesai – kiekvienai situacijai reikalinga kvalifikuota specialisto analizė, kuri atliks kompetentingą diagnostiką ir paskirs teisingą gydymo taktiką.