Akys ant vaiko rankų

6 priežastys kodėl trūkčioja akys?

Parengė www.DELFI.lt

Niekas nesiginčys, kad akių trūkčiojimas arba tikas – baisiai erzinantis dalykas. Tačiau kas iš tiesų vyksta akyje, kad ji nesiliauna spazmavusi? 6 priežastys kodėl trūkčioja akys. Akies traukuliai – tai įtampą patiriančio akies raumens nervo sukelti spazmai, portalui womenshealthmag.com teigia optometrijos specialistė Hannah Yecheskel iš Vašingtono. „Patys akių vokai yra labai gležni, todėl raumenys imlūs įvairių tipų poveikiui“, – jai pritaria akių chirurgas Brianas Boxeris Wachleris. Paprastai šis nemalonus pojūtis praeina savaime, tačiau jeigu jūsų akių trūkčioja nuolat, pabandykite išsiaiškinti to priežastį.

Šešios dažniausios priežastys, kodėl jus kankina akies tikas

Kofeinas

Geriate per daug kofeino Dėl jūsų akies trūkčiojimo gali būti kaltas įprotis gerti daug kavos. Kofeinas pasižymi stimuliuojančiomis savybėmis, dėl ko gali padidėti širdies ritmas ir medžiagų apykaita, įsitempti raumenys, tad įsitempia ir akys, aiškina H. Yecheskel. „Greičiausiai taip yra todėl, kad stimuliuojamas tas raumuo, kuris yra imlesnis per dideliam kofeino kiekiui, palyginti su kitais raumenimis“, – teigia B. B. Wachleris. Nėra specifinio kofeino kiekio, kuris sukelia trūkčiojimą, tačiau jeigu jums tai kelia nerimą, šio stimuliatoriaus ribojimas sumažins poveikį.

Per mažai miego

Nepakankamai miegate Jūsų akių vokai yra vieni jautriausių raumenų, tad net menkiausias disbalansas gali juos sudirginti. Tai galioja ir nepakankamam laiko kiekiui, kai akys būna užmerktos. Kai taip nutinka, akys būna pavargusios ir raumenys ima trūkčioti. Pasak H. Yecheskel, atsakymas akivaizdus: stenkitės gultis į lovą anksčiau ir miegokite aštuonias valandas.

Įtampa

Esate įsitempę Jūsų kūnas į stresą reaguoja įvairiais būdais, o akies trūkčiojimas – vienas jų. „Tai ženklas, kad kažko jūsų organizmui šiek tiek per daug“, – neabejoja H. Yecheskel. Jeigu jums taip nutiko, pirmiausia turite išsiaiškinti, kas kelia jums stresą, ir tuomet griebtis savo mėgstamiausio kovos su stresu metodo (pagalvokite apie jogą). Tai turėtų išspręsti problemą.

Alergija

Esate alergiški Jei esate alergiškas, į jūsų organizmą išskiriamas histaminas, sukeliantis įvairias jo reakcijas. Akies trūkčiojimas yra gana dažna reakcija, kaip ir niežėjimas bei paburkimas aplink šią zoną. Pabandykite histamino akių lašus (juos galima įsigyti be recepto). H. Yecheskel teigimu, tai laikinai pašalins problemą.

Netinkami akiniai

Jums reikia pasikeisti akinius Jeigu akis ima trūkčioti skaitant knygą ar dirbant kompiuteriu, tai gali būti ženklas, kad jums reikia keisti akinius. Pasak H. Yecheskel, jūsų akys per daug dirba. Užsukite pas akių gydytoją ir problema bus išspręsta.

Ypač rimtos priežastys

Jūs galite turėti auglį Nors tai nėra dažnas atvejis, tačiau pasitaiko. Turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju, ir, jeigu nei viena iš galimų priežasčių netinka, pats metas pasidaryti kraujo tyrimą. Tada jūsų akių gydytojas nuspręs, ar būtina susitikti su neuro-oftolmologu, sako H. Yecheskel. Šis specialistas gilinasi į ryšį tarp regėjimo problemų ir smegenų. Jie galės atlikti tyrimus ir išsiaiškinti, kas vyksta.

Vistiek trūkčioja? Jeigu trūkčiojimas vis tiek nesiliauna, H. Yecheskel siūlo problemą spręsti atliekant botokso injekciją. JAV Maisto ir vaistų administracija patvirtino botoksą kaip priemonę akių spazmams gydyti. Ši medžiaga užšaldo nervą ir jis nustoja spazmuoti. Poveikis trunka tris mėnesius.

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Spalvų juslės tyrimas

Binokulinis tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *